TSWA All-State Team

Shooting for the perfect game!
User avatar
Windthorstfan
Moderator
Posts: 11985
Joined: Tue Sep 27, 2011 2:25 pm
Location:
Status: Offline

TSWA All-State Team

Postby Windthorstfan » Wed Jul 20, 2016 10:46 am

FIRST TEAM

Pitchers — Ethan Harris, Beckville, soph.; Garrett Martin, Lindsay, sr.; Nick Flores, Flatonia, sr.

Reliever — Easton Migl, Flatonia, jr.

Catcher — Tyler Melton, Chico, sr.

First baseman — Tanner Sembrera, Weimar, jr.

Second baseman — Zach Collins, Beckville, jr.

Shortstop — (tie) Casen Novak, Flatonia, sr.; D'Mond LaFond, Refugio, jr.

Third baseman — John Mike Bounds, Beckville, sr.

Outfielders — Ethan Cherry, Dallardsville Big Sandy, sr.; Braden Wise, Beckville, sr.; Cody Krueger, Miles, sr.

Designated hitter — Zack Mazza, Bosqueville, sr.

Utility infielder — Jacob Flores, Riviera Kaufer, sr.

Utility outfielder — Brody Gail, Weimar, jr.

Player of the year — (tie) Ethan Harris, Beckville, soph.; Casen Novak, Flatonia, sr.

Coach of the year — Shawn Bruns, Flatonia

SECOND TEAM

Pitchers — Ligon West, Stamford, sr.; Brady Tackett, Windthorst, jr.; (tie) Jake McDonald, Maud, sr.; Aaron Rodriguez, Abernathy, sr.

Reliever — Kalen Johnson, Chico, sr.

Catcher — (tie) Austin Hendrix, Dallardsville Big Sandy, jr.; Aaron Walters, Center Point, jr.

First baseman — Trey Ellis, Cushing, sr.

Second baseman — (tie) Kaddin Mikulik, Flatonia, jr.; Seth Spinn, Holland, sr.

Shortstop — Layton Vonberg, Dallardsville Big Sandy, sr.

Third baseman — Caleb Cobb, Clarendon, sr.

Outfielders — Jaston McBee, Chico, sr.; Yancey Otto, Lindsay, jr.; Bandy Mataska, Petrolia, sr.

Designated hitter — Drew Neece Albany, sr.

Utility infielder — Randal Garza, Agua Dulce, fr.

Utility outfielder — Ty Boedeker, Shiner, jr.

THIRD TEAM

Pitchers — T. J. Lilley, Dallardsville Big Sandy, sr.; Kade Hunsaker, Clarendon, soph.; Hunter Owens, Miles, sr.

Reliever — Tate Engel, Kerens, fr.

Catcher — Stacey Bailey, Kerens, soph.

First baseman — Brock Kelley, Bosqueville, sr.

Second baseman — Carson Fuentes, McCamey, fr.

Shortstop — Hunter Jones, Borden County, jr.

Third baseman — Andy Dieter, Lindsay, sr.

Outfielders — Garrett Kilcrease, Kerens, soph.; Trent Padron, Gorman, soph.; Caleb Lindley, Windthorst, sr.

Designated hitter — (tie) Coalson Foss, Crawford, jr.; Kendel Hopper, Goldthwaite, sr.

Utility infielder — J.D. Davis, Stamford, sr.

Utility outfielder — Stevie Morphew, Tolar, sr.

Return to “Texas Baseball”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest